Політ у подарунок

Кожний раз дивлячись на небо
будуть згадувати про Вас ...

Перший політ монгольф’єра

Повітряна куля Львів

07.10.1811 року

 

Фестиваль Параджанова 2018

 
Львів Левандівка Супутник
Файна повітряна імпреза на вулиці Повітряній!
Поважне панство!
Команда Галицького товариства повітроплавців має за честь запросити Вас завітати 24-го серпня, у святковий та урочистий для кожного з нас День Незалежності України, на Левандівку, щоб у цій мальовничій місцині отримати насолоду від вишуканого дійства із розгортанням першого і найбільш романтичного літального апарату - повітряної кулі - у всій її красі та величі! Згадане дійство, яке, звісно, нікого не залишить байдужим, пройде в рамках проведення у Львові третього Фестивалю видатного кінорежисера Сергія Параджанова.
Акцентуємо Вашу увагу на тім непересічнім моменті, що за традицією розлога захоплива імпреза матиме місце саме на Левандівці - там, де на початку минулого століття постало та функціонувало перше Львівське летовище - спочатку як військове, а потім також як цивільне. Дуже важливо, цікаво та приємно, що за роки активного використання Левандівського летовища тут не сталося жодної авіатрощі при тім, що послугами авіаліній скористалися близько одинадцяти тисяч добродіїв і добродійок! Було споруджено три великі та кілька менших ангарів для літаків, а також злітне поле з піщаним покривом.
 
Львів Левандівка літовище
Невдовзі після започаткування експлуатації, а саме: у 1915-ім році, на аеродромі базувалися бомбардувальники «Ілля Муромець» - на той час найбільші лайнери у світі, створені відомим авіаконструктором українського походження Ігорем Сікорським. А у 1918-ім році, згідно з міжурядовою угодою між Українською Народною Республікою та Австро-Угорською Імперією, через Левандівське летовище пролягав поштовий авіарейс Київ - Відень. Перевозили літаками і кошти - так званими "грошовими" рейсами в Україну транспортували із Німеччини надруковані там банківські купюри молодої самостійної держави. Та згодом нагальній потребі розбудови аеродрому стали на заваді навколишні будівлі, через що від його подальшої експлуатації довелося відмовитися... Минули десятиліття, але й станом на сьогоднішній день збереглася низка пам'яток авіаційної сторінки в історії Левандівки, про неї слушно нагадують зокрема назви тутешніх вулиць - Повітряна (колишня Льотнича), Пілотів, Пропелерна, Моторна, Планерна, Ангарна.
Отож, під час Фестивалю Параджанова, який цьогоріч триватиме від 19-го до 24-го серпня на території Культурно-мистецького центру "Супутник", вельмишановні львів'яни та гості нашого славного та прекрасного міста матимуть унікальну нагоду водночас долучитися до штуки кінематографу, вагомий внесок у розвиток якого на наших теренах зробив знаний і шанований майстер Сергій Параджанов, і пізнати різноманітні таємниці повітроплавання, що має у Галичині давні та багаті традиції!